ksiegi-gosci.info

W jaki sposób dopasowywać ubrania do danego typu budowy ciała? O jakich rzeczach koniecznie trzeba pamiętać?

W jaki sposób dopasowywać ubrania do danego typu budowy ciała? O jakich rzeczach koniecznie trzeba pamiętać?

W jaki sposób dopasowywać ubrania do danego typu budowy ciała? O jakich rzeczach koniecznie trzeba pamiętać?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak trzeba dobierać garderobę, żeby schować niektóre defekty, lub choćby po to, by uniknąć ubrań, w jakich będziemy wyglądać średnio korzystnie. Istnieje tak naprawdę sporo zasad, jakich musimy przestrzegać w zależności od rodzaju sylwetki, tężyzny fizycznej, a także wzrostu. Wskazówki te będą dobre dla kobiet, jak również mężczyzn.

Na początek warto zająć się osobami, jakie są wysokie i chude. Niektórzy myślą, że takie osoby nie mają najmniejszych trudności, by dopasować odpowiednie ubrania. To oczywiście nie jest prawdą, bo jest kilka zasad, o jakich należy pamiętać, nieważne czy dobieramy sandały męskie 46 czy długie swetry. Jeżeli więc mamy chudą sylwetkę to najlepiej unikajmy przylegających do ciała strojów, albo też ubrań, które dosyć mocno eksponują nasze ciało. Może się to niestety prezentować średnio estetycznie. Gdy mamy dłuższą oraz chudą szyję, to powinno się ją zakrywać, przykładowo szalikiem, golfem albo też włosami.

buty

Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com

Mężczyźni z takim rodzajem sylwetki nie powinni nosić zbyt długich albo też krótkich włosów. Co dla osób niskich oraz posiadających większą masę ciała? Ciuchy, które kupujemy muszą właściwie przylegać do ciała, nie powinny być przesadnie luźne, ponieważ dodaje to trochę więcej kilogramów – poznaj możliwości związane z Ceneo . Najbardziej mowa tu o okolicach ramion, ponieważ ubranie w tym miejscu musi dobrze przylegać.

Nie powinno się nosić bluzek z odstającymi, luźnymi ramionami, należy jednocześnie unikać sporej wielkość ozdób, dużych guzików albo też broszek. Przy takim rodzaju figury wskazane są najprostsze sukienki, które wydłużą sylwetkę – kup skarpety do garnituru. Z pewnością nie trzeba się martwić o takie elementy, jak buty męskie rozmiar 43 czy skarpety do garnituru, dlatego też te rzeczy możemy wybierać bez żadnych przeciwwskazań. Jednak ubranie musi być dobrane bardzo dokładnie.

Wiedząc o tym możemy mieć pewność, iż będziemy się prezentować rzeczywiście pięknie, nie ma potrzeby się przy tym martwić, że tracimy na atrakcyjności przez źle dobrany zestaw ubrań. To niesamowicie istotne dla naszej pewności siebie, za każdym razem w związku z tym o tym pamiętajmy.