ksiegi-gosci.info

W jaki sposób można podróżować po naszym kraju? Jaki środek transportu wybrać?

W jaki sposób można podróżować po naszym kraju? Jaki środek transportu wybrać?

W jaki sposób można podróżować po naszym kraju? Jaki środek transportu wybrać?

Już dawno przeminęły czasy, kiedy to ludzie omijali usługi linii lotniczych kiedy tylko mogli, z powodu drogich biletów. Latało się w sytuacji, w której nie było już innego wyjścia, czyli wtedy, gdy dystans do pokonania był bardzo daleki. Nikt nie myślał o lataniu na bardzo bliskie odległości. Dzisiaj się to już na szczęście zmieniło oraz z łatwością można znaleźć w internecie sporo bardzo tanich biletów, również na loty krajowe. Ludzie z wielką chęcią korzystają z takich okazji planując urlop w Polsce. Jakie są możliwości transportu po kraju oraz, jaki będzie najlepszy w jakich sytuacjach?

Samolot jest jedną z opcji. Sprawdza się doskonale, gdy jedziemy na wypoczynek do dużego miasta. Jak mamy takie plany, to przykładowo tanie bilety lotnicze Gdańsk Kraków można znaleźć z łatwością. Wiele osób na pewno z przyjemnością zwiedzi to piękne, historyczne miasto z wyjątkowym klimatem oraz sporą ilością zabytków. Z kolei coraz częściej zdarza się, iż ludzie latają z południa Polski nad morze do Gdańska, chcąc oszczędzić sobie kilku godzin jazdy autem (dowiedz się). Może się również okazać, iż jak lecimy we dwójkę i uda nam się znaleźć tanie loty, to opłaty za transport będą mniejsze aniżeli innym środkiem lokomocji. Tego typu okazje również się zdarzają, dlatego opłaca się sprawdzać oferty w internecie.

Kraków

Autor: Radomir Cernoch
Źródło: http://www.flickr.com

Po tym, jak w Polsce pojawiły się szybkie pociągi, jakie są w stanie rozwinąć prędkość do ponad stu kilometrów na godzinę, czas dojazdu w niektóre miejsca bardzo się skrócił. Jednak siatka połączeń nie jest jeszcze na tyle rozbudowana, aby można było dojechać tego typu pociągami w każde miejsce. Na pewno najwięcej z nich kursuj do stolicy. Z tego powodu gdy ktoś planuje aktywne zwiedzanie Warszawy, to powinien jak najbardziej skorzystać z takiej opcji. Dużym plusem jest to, iż pociąg taki staje w centrum, dlatego nie trzeba martwić się długim dojazdem z lotniska do naszego miejsca noclegowego, tak jak ma to miejsce gdy chodzi o lot samolotem.

Gdańsk

Autor: zeesenboot
Źródło: http://www.flickr.com

Od paru lat popularni są tani przewoźnicy oferujący przewozy sporymi, rejsowymi autobusami. Połączeń z dużymi jak i mniejszymi miastami jest całkiem sporo, więc takim środkiem transportu dotrzemy w wiele miejsc. Cena z pewnością jest atrakcyjna, jednak czas przejazdu niestety już jest dłuższy. Natomiast często komfort jazdy jest świetny i możemy spędzić wygodnie czas na dużych, rozkładających się fotelach, mając dostęp do bezprzewodowego internetu. Z tego powodu droga, którą mamy do pokonania minie niepostrzeżenie. Nie jest to natomiast opcja dobra dla dzieciaków, jakie zmuszone są siedzieć całą drogę w jednym miejscu. W pociągu czy samolocie mogą sobie choć chwilkę pochodzić między siedzeniami.

Sporo osób natomiast chwali sobie własny środek transportu, to znaczy samochód. Można dojechać w każde, nawet daleko położone od większych miast miejsce. Do tego nie ograniczają ich godziny kursowania, jak też przystanki jak w przypadku innych środków transportu. To z pewnością bardzo wygodna opcja, jednak niewątpliwie jedna z droższych. Tym bardziej jak jedzie się w dwie osoby (zerknij). Co innego gdy jedziemy z całą rodziną, wtedy koszty już rozkładają się inaczej. Można też zabrać sporo bagażu ze sobą. Jak widać możliwości jest sporo, a wszystko zależy przede wszystkim od tego gdzie jedziemy, w ile osób oraz jakie mamy fundusze.