ksiegi-gosci.info

W jaki sposób rozmawiać na tematy powiązane z seksem?

W jaki sposób rozmawiać na tematy powiązane z seksem?

W jaki sposób rozmawiać na tematy powiązane z seksem?

Każdy chce miłości i bliskości, są to jedne z najistotniejszych potrzeb ludzkich, i to bez względu na wiek. W przypadku dzieci nie budzi to żadnych kontrowersji. Trochę inaczej bywa w przypadku osób dorosłych. W tym przypadku temat bliskości i miłości ociera się o tabu. Bardzo duże znaczenie ma tu płeć , o wiele prościej jest bowiem paniom objawiać własne emocje aniżeli ich partnerom. Oni – z racji swego wychowania – nie nawykli do komunikowania swych uczuć, co niekiedy prowadzi do spięć.

para

Autor: pasiv/agresiv
Źródło: http://www.flickr.com
Stąd w związku zawsze dobrze jest rozmawiać, szczególnie o emocjach. Trzeba przyznać że prawdopodobnie nie będą to łatwe rozmowy, niemniej jednak niezbędne dla zdrowia związku. Bardzo ważne jest aby tego typu rozmowy przeprowadzać w sytuacji, kiedy obie strony będą zrelaksowane oraz mają na taką rozmowę odpowiednią ilość czasu.

Tak samo istotne, a nawet jeszcze istotniejsze jest to w materii spraw intymnych. Naturalnie każdy ma swoje preferencje w sprawach erotycznych. Kiedyś ktoś mądry stwierdził, iż wszystko jest możliwe pod warunkiem że obydwie strony wyrażą na to zgodę. Musi to być akceptacja jasna i nie budząca jakichkolwiek wątpliwości. Tak więc nie ma niczego szkodliwego w wykorzystywaniu tak dyskusyjnych gadżetów jak przykładowo pejcz – jeśli obie strony tego chcą (tu propozycje dla zainteresowanych: pejcz). Rzecz jasna trzeba zastrzec, że ewentualne cofniecie zgody musi być bezwzględnie przestrzegane.

Aby zgoda na pewne zachowania erotyczne była świadoma, konieczna jest wcześniejsza szczera oraz spokojna rozmowa, bez wykorzystywania prób nacisku, a już z pewnością nieakceptowalny jest szantaż emocjonalny. Niestety, rozmowa o pragnieniach fizycznych jest jedną z najbardziej kłopotliwych dla obu ze stron. Strona wychodząca z niecodzienną ideą może spodziewać się odrzucenia z przyczyn swych upodobań, z kolei druga strona może czuć się traktowana przedmiotowo, co nigdy nie jest przyjemnym uczuciem. Wynika stąd, iż nim zaczniemy poruszać tak delikatne zagadnienia, należy dobrze przemyśleć nie tylko swoje argumenty, ale również metodę ich przekazania (nawet jeśli tematem do rozmowy ma być tak niewinny obiekt jak powiedzmy pas do pończoch).