ksiegi-gosci.info

Jak przygotować zaproszenie na ślub bądź urodziny – wskazówki

Jak przygotować zaproszenie na ślub bądź urodziny – wskazówki

Jak przygotować zaproszenie na ślub bądź urodziny – wskazówki

W handlu osiągalnych jest coraz sporzej wzorów zaproszeń na ślub. Można przebierać także spośród gotowych wzorów na stronach online. Warto jednak poświęcić trochę czasu oraz samemu spisać treść a także wybrać design zaproszenia. Podobne osobiście przygotowane zaproszenie z pewnością uraduje gości weselnych jak też sprawi, iż będą mieć unikatową pamiątkę z waszego ślubu. W pierwszej kolejności zadecyduj o formacie zaproszenia. Jeśli przesyłasz je drogą pocztową, a nie wręczasz osobiście, lepiej, żeby zaproszenia ślubne miały standardowe wymiary.

Dopasuj tło, oprawę graficzną a również motyw główny. Nie umieszczaj za dużo elementów, ponieważ to odciągnie baczność od treści zaproszenia, a to wszak ona jest najistotniejszą. Sprawdź przykładowo: .

zaproszenia

Autor: Alexandra E Rust
Źródło: http://www.flickr.com

Przemyśl odmianę zaproszenia. Może być ona oficjalna, elegancka bądź bardziej „na luzie”. Zaproszenia na nieduże śluby mogą zostać wypisane odręcznie. O ile urządzasz duży ślub, obrób treść komputerowo. Nie zapomnij jednak, ażeby wypisać imiona oraz nazwisko weselników odręcznie. To spowoduje, że zaproszone osoby będą się czuć wyróżnione. Zadecyduj, czy zapraszasz biesiadników w imieniu pary młodej, czy też w imieniu rodzicieli młodych. Do swych gości możesz zwracać się oficjalnie, wyszczególnić osoby z imienia jak też nazwiska bądź stosować mniej oficjalną formę. Pamiętaj, żeby na kopercie w której przesyłasz zaproszenie, wypisać również nazwiska wszystkich, do których je adresujesz.

Unikaj zamieszczania długich rymowanek. Długą treść niełatwo może być zamieścić na niewielkim zaproszeniu. Pamiętaj o podaniu dokładnej daty jak też godziny wydarzenia. Poinformuj weselników, gdzie odbędzie ślub. Zawsze podawaj precyzyjny adres. Zapisz również w zaproszeniu, gdzie urządzasz przyjęcie . Jeżeli decydujesz się na wesele w miejscu poza centrum miasta, postaraj się gościom uprościć zadanie. Do zaproszenia warto dołączyć wydrukowaną mapę z zaznaczonym dojazdem. Umieść również na zaproszeniu własne dane do kontaktu. Możesz także poprosić, żeby goście do wyznaczonego czasu dali ci znać, czy przyjadą na ślub. Jeżeli termin ślubu się przybliża, a ty nie dostałeś odpowiedzi, zatelefonuj z dyskretnym zapytaniem.

Podobnie wygląda zagadnienie kiedy idzie o zaproszenia (masz więcej pytań?) na urodziny. Więcej: