ksiegi-gosci.info

W jaki sposób wykonać piękne filmy z wysokości

W jaki sposób wykonać piękne filmy z wysokości

W jaki sposób wykonać piękne filmy z wysokości

Perspektywa zależy od punktu patrzenia, podobnie jak zrozumienie danej sytuacji zależy od tego jak się do niej odnosimy. Patrzymyna świat różnie, jedni będą to robić w pozytywny sposób, drudzy wszystko zobaczą w najgorszym scenariuszu. Z czego to wynika? Z różnorodnych doświadczeń, z tego jak nas wychowano, jest zależne od genów? Od wszystkiego razem?

Na pewno nie da się wskazać pojedynczej przyczyny konkretnego patrzenia na otoczenie czy podejścia do życia. Nawet w sytuacji gdy jakaś rzecz powoduje kolejne wypadki, to jedna osoba inaczej zareaguje na dane sytuacje niż inna. Nie jesteśmy w stanie wiedzieć, jak zareagujemy na sytuację, które wydają się niespodziewane, lecz jednak możliwe. Jak byśmy Jaka byłaby nasza reakcja na coś ogromnie wesołego, dajmy na to, wygranie wielkich pieniędzy? A z drugiej strony (jak byśmy sobie poradzili z poważną tragedią, przypuśćmy, tragiczną śmiercią kogoś z rodziny? Nie da się tego przewidzieć.

http://magiceye.com.pl/

Autor: Steffen Voß
Źródło: http://www.flickr.com

Ci, co natomiast uważają, iż zachowaliby się „tak i tak” najczęściej udali by się w druga stronę – ten zaskakujący brzeg, o którym nie myśleli świadomie. Być może nie byłoby to tak widoczne, ten paradoksalny rozwój sytuacji, gdyby nie właśnie wcześniejsze zarzekanie się i oświadczenia. Nie da się tak łatwo spojrzeć na własne życie z dalszej perspektywy, zrobić filmowanie z lotu ptaka, by zobaczyć, co, jak i kiedy. Dobrze jest zachować skromność i nie wydawać ostatecznych opinii, co do własnego postępowania, gdyż możemy bardzo się zdziwić i w ostateczności nie być gotowym na taki rozwój wypadków założyliśmy.

Inaczej mówiąc, nawet jeżeli sami nie deklarujemy, jak byśmy się zachowali w konkretnej sytuacji, to jest cała masa czynników, które dają nam tego, w jaki sposób potoczyłyby się nasze losy. Pośród najważniejszych z nich należy wymienić: cechy charakteru, żywiołowość, praktykę z podobnymi sytuacjami czy reagowanie na zbliżone dramaty (ale u innej osoby). Najłatwiej jednak ocenią nas nieznani nam ludzie, rzecz jasna „najłatwiej” nie oznacza najbardziej zgodnie z prawdą, bo ktoś z zewnątrz opiniuje nas jedynie po tym, co widzi, lub co na nasz temat usłyszy, często będą to dywagacje nie mające sensu. Można je porównać na przykład do opinii ludzi którzy nie zamienili słowa z obcokrajowcem, a bazując na krzywdzących i niemądrych stereotypach sądzą, że w innych krajach mieszkają sami ludożercy.