ksiegi-gosci.info

Wakacje, kiedy już się zaczną, warto spędzić w miejscu atrakcyjnym turystycznie

Wakacje, kiedy już się zaczną, warto spędzić w miejscu atrakcyjnym turystycznie

Wakacje, kiedy już się zaczną, warto spędzić w miejscu atrakcyjnym turystycznie

Na szczęście interesujących miejscowości nie brakuje w naszym kraju. Jedynym problemem może być odległość od miejsca zamieszkania i upodobania dotyczące formy odpoczynku. Sporo osób lubi odpoczywać wędrując po górach, inni najbardziej lubią pluskanie w Bałtyku.

Kołobrzeg

Autor: Maurizio Costanzo
Źródło: http://www.flickr.com
Zapewne wszyscy bez wahania umieją wymienić wielką liczbę nazw miejscowości wypoczynkowych. Choćby pierwsze które przychodzą do głowy, stolica Tatr to znaczy Zakopane i znane miasteczko, Krynica Morska nad morzem. Lub na przykład Szczyrk w górach oraz Kołobrzeg na północy. Można tak wymieniać bardzo długo. Warto odwiedzić choćby niektóre spośród tych miejsc.

Dalej krótka charakterystyka ciekawszych dwóch z wymienionych. Szczyrk to niewielka miejscowość w południowo zachodniej części kraju, nieopodal Bielska-Białej. Nieco ponad 40 lat temu Szczyrk nabył prawa miejskie, jednak od dawna uznawano go za centrum narciarskie w tym regionie. Co ciekawe nie tylko zimą jest tam ładnie i ciekawie. W lecie kuszą nieopisane krajobrazy na rozlicznych trasach turystycznych albo możliwość zobaczenia z bliska zespołu narciarskich skoczni Skalite oraz jazdy najdłuższą kolejką krzesełkową na Skrzyczne.

morze

Autor: Laura Camp
Źródło: http://www.flickr.com
Należy wspomnieć, że Szczyrk ma niedawno powstały kompleks sportowy, w którym okrągły rok organizowane są przygotowania do zawodów. Dla pragnących spokojnie podziwiać, interesujące będą stare budowle sakralne liczące już ponad 100 czy 200 lat. Jeśli ktoś chciałby wybrać się na północ kraju, koniecznie powinien poznać Kołobrzeg.

Masz ochotę rozszerzyć swoją wiedzę na podobny temat? Namawiamy więc do zaglądnięcia do następnej strony. Tam oczekuje na Ciebie dzisiejszy wpis (https://tursped.pl/oferta).

To ciekawe miasto, będące jednocześnie portem oraz miejscowością uzdrowiskową, usytuowane jest w zachodniej części wybrzeża, w pobliżu Koszalina. Kołobrzeg jest jednym z większych polskim kąpieliskiem. Duże i czyste plaże przyciągają amatorów plażowania a dobrze rozwinięta strefa zabawy w postaci kompleksu sportowego w Dźwirzynie i sieci dróg rowerowych zachęcają do aktywnego wykorzystania czasu. Amatorzy okładów z borowiny oraz spragnieni źródeł mineralnych także dostaną tu coś odpowiedniego.