ksiegi-gosci.info

Wakacje na wybrzeżu i w górach

Wakacje na wybrzeżu i w górach

Wakacje na wybrzeżu i w górach

Polska jest krajem, który daje szerokie możliwości pod względem udanego spędzania wakacji. Jest tu bowiem wiele ciekawych ze względu na widoki i historię miast, a dostęp do morza i gór gwarantuje zróżnicowane niezapomniane wrażenia. Pomimo tego ostatnio wiele osób preferuje wyjazdy za granicę na wakacje.

plaża

Autor: popofatticus
Źródło: http://www.flickr.com

Nierzadko wynika to jednak z faktu, że ludzie nie zgłębili za bardzo uroków swojej własnej okolicy. Powtarzającym się dylematem urlopowym dużej liczby ludzi jest to, czy spędzać urlop nad morzem, czy w górach. Obie metody spędzania czasu mają grono zwolenników, niektórzy decydują się na obie wersje. W Polsce jednak góry i morze występują na przeciwległych końcach kraju, toteż w przypadku niezbyt długiego urlopu nie w każdym przypadku się to uda. W każdym razie oferta jest niezwykle bogata i zachęcająca, a w sezonie letnim kurorty leżące nad morzem takie jak na przykład Łeba czy górskie jak Poronin – http://www.eholiday.pl/noclegi-poronin-33842.html, przeżywają prawdziwe oblężenie.

Kiedy jechać?

Wiele osób przed wakacjami staje również przed wyborem konkretnego terminu wypoczynku. Należy bowiem mieć na uwadze, że okresy takie jak przełom lipca i sierpnia są zazwyczaj najbardziej popularne wśród wyjeżdżających. W tym okresie w miejscowościach nadmorskich zapewne spotka się największe tłumy, w szczególności gdy jest dobra pogoda. Części ludzi to jednak nie przeszkadza, oprócz tego nawet nad Bałtykiem zdarzają się odludne plaże, na których nikt nie przeszkadza w odpoczynku. Dla tych jednak, którzy preferują zupełną samotność i autonomię na wczasach, zalecany jest wyjazd w innym czasie niż popularne terminy w lecie.

Popularne kurorty

Zarówno nad morzem, jak i w polskich górach są różnorodne miejscowości, z których niektóre zyskały status popularnych kurortów. Zwykle są to najlepiej położone miejsca, o najlepszych widokach. Na przykład Karpacz, popularna miejscowość górska, położony jest u podnóża góry Śnieżki. Nadbałtyckie miejscowości takie jak Rewal (przykład: http://www.eholiday.pl/noclegi-rewal-36370.html) czy Sopot w sezonie przeżywają prawdziwe oblężenie. Nierzadko kurorty tego rodzaju nie są nawet większymi miejscowościami. Niekiedy bywa także, że tak wielką popularność zyskują dzięki charakterowi uzdrowiskowemu, przykładowo gdy występują tam wody i różne surowce lecznicze.