ksiegi-gosci.info

Istotne detale urządzania wesela

Istotne detale urządzania wesela

Istotne detale urządzania wesela

Przyjęcie weselne jest bardzo istotnym momentem w życiu wszystkich par. Jest to bowiem uroczystość, na której celebruje się zawarcie związku małżeńskiego. Zarówno do ceremonii, jak i przyjęcia weselnego sporo par czyni przygotowania z bardzo dużym wyprzedzeniem. Należy bowiem zrealizować wiele różnych formalności, jak również przemyśleć sporo spraw.

wesele

Autor: Derek Hatfield
Źródło: http://www.flickr.com
Przykładowo aktualnie fotografa i kamerzystę zatrudnia się zarówno na ceremonię, jak i na przyjęcie weselne. Sporo ludzi chce mieć te okazje tak wystawne i dopięte na ostatni guzik, że przygotowania zaczyna na lata przed zaplanowaną datą uroczystości. Jeśli chodzi o wesele, to jedną z najbardziej zasadniczych spraw, które należy przemyśleć, jest wybór odpowiedniej sali. Tylko nieliczni ludzie preferują bowiem organizację małego przyjęcia w domu dla najbliższych. Zwykle organizuje się większe wesela w wynajętym pomieszczeniu.

Zespół i zabawy na weseluJedną z bardziej istotnych kwestii, jakie powinno się rozważyć planując wesele jest kwestia orkiestry. Najczęściej wybiera się pomiędzy zespołem weselnym a DJ-em puszczającym muzykę. Zespoły weselne są niezwykle zróżnicowane, dokonując wyboru należy pomyśleć, jakiego typu muzykę chce się usłyszeć na weselu. Powinno się także wziąć pod uwagę umiejętności zespołu weselnego, do czego przydaje się przesłuchanie go odpowiednio wcześniej. Oprócz tego nierzadko bywa tak, że zespół na weselu (poszerzone informacje pod linkiem) zajmuje się również inicjowaniem i organizowaniem zabaw weselnych. Ich obecność i typ także należy uzgodnić z wyprzedzeniem z członkami zespołu.

Menu na weselu
Kolejną niezwykle ważną sprawą jest wybór menu na wesele. Większa część wesel przewiduje pojawienie się różnej liczby ciepłych dań w ciągu trwania zabawy. Poza tym podawane są alkohole i różnorodne przekąski i słodycze. Niezwykle istotne jest, by tak rozplanować ilość żywności, by wystarczyło dla wszystkich. Ogólnie menu najczęściej ustala się z właścicielami sali, gdzie robi się wesele. Zapewnianie cateringu na przyjęciach weselnych często oferowane jest przez domy weselne. Obecnie takie menu jest bardzo zróżnicowane, poza tym możliwe jest wybranie na przykład dań wegetariańskich. Ważną kwestią jest także zadbanie o menu dla dzieci, o ile mają się one pojawić na weselu.