ksiegi-gosci.info

Wszyscy powinni rzetelnie wszystkie elementy sprawdzić

Wszyscy powinni rzetelnie wszystkie elementy sprawdzić

Wszyscy powinni rzetelnie wszystkie elementy sprawdzić

Jeżeli zdecydujemy się na budowę mieszkania, które ma zostać właśnie postawione, to bez wątpienia najpierw z niecierpliwością spoglądamy, jak stopniowo pną się w górę ściany, później nie możemy się doczekać gdy ekipa wykończeniowa skończy roboty wewnątrz, a potem nie mamy szansy się doczekać chwili, w którym otrzymamy klucze do naszej własności. Mimo wszystko nim się to stanie, wpierw trzeba wypełnić wiele formalności i dopiero potem mamy szansę wejść do naszego mieszkania, przystąpić do jego urządzania oraz w końcu również do wprowadzenia się.

pokój

Autor: ZZ Bottom
Źródło: http://www.flickr.com
Odbiór techniczny mieszkania jest koniecznyJeżeli wszystkie roboty na budowie są już wykonane, powinno się na niej pojawić sporo różnorakich ludzi. Kominiarz patrzy czy wszystkie kominy są drożne oraz czy w razie czego nie dojdzie do zaczadzenia się. Nadzór budowlany zobaczy, czy wszystko jest wykonane odpowiednio, zgodnie z planem i czy nic nie rozpocznie nam się od razu zawalać na głowę. Ale też i my sami powinniśmy dopełnić odbiór techniczny mieszkania, a więc wraz z deweloperem powinniśmy obejść calutkie mieszkanie oraz zobaczyć, czy wszystko się zgadza, czy dobra jest ilość pomieszczeń, czy ściany są proste, czy okna są prawidłowo wprawione – . Jakby nie działo się, bez wątpienia należy tu powiedzieć, że przy takim odbiorze mamy szansę zaznaczyć wszystkie niedociągnięcia i one w krótkim czasie będą usunięte.

projekt domu

Autor: ZZ Bottom
Źródło: http://www.flickr.com

Wszystko znajduje się w właściwym protokoleWszelkie nasze uwagi są dokładnie zapisywane, a jeśli taki odbiór dojdzie końca to po zatwierdzeniu odpowiedniego protokołu, w którym znajdą się wszelkie nasze uwagi, będziemy mogli dostać nasze upragnione klucze. Warto dokładnie przypatrzeć się własnemu mieszkaniu, ponieważ im szybciej dostrzeżemy jakieś nieprawidłowości, tym prędzej będą mogły zostać one zlikwidowane, a co się z tym wiąże, prędzej będziemy mieli szansę zamieszkać w naszym wyśnionym domu.

Bez tego nic nie zdziałamyNiektórych rzeczy w czasie budowy domu nie da się przesunąć albo ominąć, przez to właśnie warto cierpliwie czekać, aż deweloper wpuści po nim wszystkie potrzebne osoby, tak żeby mogły one dokonać odbioru technicznego i zatwierdzić, iż wszystko jest w porządku. To wszystko jest bardzo ważne również przez to, że idzie tutaj głównie o nasze bezpieczeństwo i o to, by nam się nic nie stało, w chwili, gdy już tutaj zamieszkamy.