ksiegi-gosci.info

Wybieramy kierunek studiów: co obecnie można rozważyć?

Wybieramy kierunek studiów: co obecnie można rozważyć?

Wybieramy kierunek studiów: co obecnie można rozważyć?

Teraźniejsi maturzyści z pewnością już zastanawiają się, jaki kierunek studiów najbardziej im odpowiada. Wśród kierunków studiów, które ostatnimi czasy cieszą się dużą popularnością jest jak wiadomo kosmetologia. Co to za opcja zdobycia ciekawego wykształcenia?

Kierunek kosmetologia

zabiegi kosmetyczne

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

już od od dłuższego czasu jest dostępny w dużej liczbie narodowych uczelni publicznych i tych niepublicznych. Kierunek kosmetologia można studiować oczywiście na uczelniach medycznych – Wyższa Szkoła Fizjoterapii. Na kierunku tym zainteresowani zdobywają wiedzę nie tylko z dziedziny usług związanych z kosmetyką, ale również z zakresu dermatologii i chemii kosmetycznej. Osoby kierunku takiego jak kosmetologi nie należy nazywać kosmetyczką. Wiedza, która uzyskują na studiach przyszli adepci kosmetologi jest jednak dużo potężniejsza niż ta, którą jest w stanie zdobyć kosmetyczka nawet z ogromnym doświadczeniem i stażem pracy. Uczelnie, które mają w ofercie

studia kosmetologii

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com

studia z dziedziny kosmetologii nie prowadzą zajęć jedynie czysto teoretycznych. Poza wiedzą teoretyczną absolwent tego kierunku posiada również ogromną wiedzą praktyczną, ponieważ studenci ogrom godzin poświęcają również na ćwiczenia praktyczne.

Gdzie absolwenci kosmetologii mogą poszukiwać pracy? Opcje szukania pracy przez kosmetologów są niezwykle wielkie.

Dość chętnie zatrudniają ich salony odnowy biologicznej, wspaniałe salony kosmetyczne, ale mimo wszystko kliniki medycyny estetycznej. Wśród tematyk, które można zaliczyć do programu nauczania należą mimo wszystko: fizjoterapia, chemia: pozostałe informacje na stronie http://collegium-novum.pl/ kosmetyczna, kosmetologia upiększająca oraz pielęgnacyjna, podstawy psychologii klinicznej. Różnego rodzaju uczelnie pokazują osobom zainteresowanym studiami na kierunku kosmetologia niezwykle różnorodne specjalizacje. Mogą więc wybierać tak naprawdę pedologię, kosmetologię złączoną z odnową biologiczną, kosmetologię dermatologiczną bądź pielęgnacyjną. Często wybieraną specjalizacją jest też Spa&wellness. Studia prowadzone są na uczelniach publicznych i niepublicznych. Do wyboru maturzyści mają też studia w trybie stacjonarnym i przez Internet. Studia z zakresu kosmetologii są dwustopniowe. Można więc zdobyć też tytuł magistra kosmetologii.