ksiegi-gosci.info

Wybieramy komfortowe obuwie dla kobiet

Wybieramy komfortowe obuwie dla kobiet

Wybieramy komfortowe obuwie dla kobiet

Znalezienie przedstawicielki płci pięknej, która ma prawdziwą słabość do obuwia, naprawdę nie będzie trudne. Dziewczyny chętnie wybierają kolejne buty, chcąc mieć pewność, że nigdy nie zabraknie im obuwia pasującego do określonego rodzaju stroju. Na co jednak zwracać uwagę, aby obuwie było naprawdę wygodne?

trampki

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com
Bez względu od tego, czy stawiamy na sandały damskie czy białe tenisówki, zawsze powinno się zwracać uwagę na materiał, z jakiego buty wykonano. Tkanina musi być przyjazna dla stóp. Nie może zwiększać ich pocenia się – nogi muszą być suche. Inaczej są mocno narażone na powstawanie grzybicy, otarć, odparzeń i pęcherzy. To właśnie dlatego najlepiej wybierać obuwie znanych producentów, którzy stawiają na jakość produkowanych produktów. Jeżeli chodzi o sandały damskie, pantofle czy buty zimowe, to doskonałym materiałem okazuje się być skóra naturalna – .

Jest łagodna dla nóg, nie wiąże się z większym ryzykiem chorób chorób, nosi się świetnie. Trzeba tylko pamiętać o tym, że potrzebuje regularnej pielęgnacji i konserwacji. Wtedy odwdzięczy się perfekcyjnym wyglądem. Pamiętajmy też o właściwym rozmiarze! Sandały damskie, białe tenisówki oraz wszystkie inne rodzaje butów zawsze muszą być bardzo dobre dobrane pod względem rozmiaru – szczegóły pod linkiem. Zaleca się, by buty kupować popołudniami i wieczorem.

Trzeba bowiem pamiętać, że nasze nogi w ciągu dnia nieco zwiększają swój rozmiar. Różnica między porankiem a wieczorem może wynosić nawet pół rozmiaru. Decydując się na kupno obuwia we wczesnych godzinach, narażamy się na ryzyko kupna butów zbyt małych. A w takich nikomu nie będzie

trampki

Autor: Justin Wolfe
Źródło: http://www.flickr.com

poruszało się wygodnie. Rozmiar to zawsze kwestia podstawowa.

A na co zwrócić uwagę jeśli chodzi o wysokość obcasa? Wprawdzie w przypadku butów sportowych nie ma znaczenia, ale mnóstwo dziewczyn chętnie kupuje szpilki i obuwie na obcasie. Wysoki obcas to gwarancja tego, że sylwetka wydaje się być smuklejszą, szczuplejszą. Nogi wydają się dłuższe, mają ładniejszą linię. Niestety, zbyt wysoki obcas negatywnie odbije się na zdrowiu kręgosłupa i stawów.

Wpłynie także na stopy, które po całym dniu będą silnie obolałe. Trzeba pamiętać, że najlepiej jest kupować buty, których wysokość obcasa nie przekracza pięciu centymetrów. Te wyższe warto zarezerwować sobie na wieczorne wyjścia i ważne wydarzenia. Jest to najrozsądniejsze rozwiązanie, na które można postawić.