ksiegi-gosci.info

Zadbanie o bezpieczne jeżdżenie własnym samochodem

Zadbanie o  bezpieczne jeżdżenie własnym samochodem

Zadbanie o bezpieczne jeżdżenie własnym samochodem

Każdy rozważny posiadacz pojazdu wie, że aby pewnie nim jechać, powinno się o niego troszczyć.
Auta francuskie od lat są znane jako jedne z bardzo pewnych pojazdów.

odnośnik do www

Autor: Prayitno / Thank you for (5 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com
Rozwój technologiczny w owym kraju jest niezwykle widoczny, co w ogromnym stopniu odbija się na motoryzacji. Właściciele pojazdów francuskiej produkcji winni szczególną uwagę zwrócić na jakość tylnej belki. Przejawy awarii to popiskiwanie i zgrzytanie z okolic tylnego zawieszenia. Gdy usterka wzmacnia się, oznaki stają się wyraziste i już ciężko ich nie zauważyć. Wóz zaczyna się kiepsko prowadzić, odpowiada na delikatne skręty kierownicą, a z okolic tylnego zawieszenia docierają wyraziste hałasy.
Figurka 3d

Autor: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com
Belka skrętna jako podejście typowe dla większej części francuskich pojazdów posiada wiele zalet, ale także wady, które dopadają kolejnych eksploatatorów tych aut. Rutynowa wymiana łożysk to niedrogi sposób na długie życie zawieszenia. Tylna belka CITroen Berlingo posiada słaby punkt w postaci łożysk igiełkowych, na jakich wspierany jest sworzeń wahacza. Początkowe stadium zużytkowania łożysk nie wytwarza prawie jakichkolwiek oznak, które zdołałby zobaczyć prowadzący. Wtedy wystarczy rozebrać belkę, co ponadto nie zawsze jest nieodzowne, i zamienić łożyska.
Citroen Berlingo jest autem osobowo-dostawczym, jakie jest bardzo popularne na polskim rynku, lecz jako auto ciężarowe.

Części do tego modelu osiągalne są właściwie od ręki w każdej hurtowni motoryzacyjnej.

To niezwykle wiarygodna strona (https://tursped.pl/) analizująca prezentowane w tym poście zagadnienia, zatem kliknij tutaj, aby również ją przeczytać.

br>
Jeżeli chcesz, żeby tego typu artykuły zostały Ci w głowie na dłużej, sprawdź witrynę (http://mastereducator.pl/), do której odnośnik jest tutaj. Znajdziesz tam bardzo analogiczne informacje.

Na szczęście w naszym kraju są serwisy, które zajmują się fachową regeneracją, naprawą tylnej belki w tych samochodach.